Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Diyet Yaparken Motivasyonu Düşüren 5 Yanlış

Ana Sayfa » DİYET » Diyet Yaparken Motivasyonu Düşüren 5 Yanlış
Diyet Yaparken Motivasyonu Düşüren 5 Yanlış

Diyet yapan kişilerin çoğu zaman yanlış adımlar atmasından dolayı emeklerinin boşa çıktığı, diyetleri tek bir gafletle bozduğu bilinmektedir. Bu noktada ise diyet yaparken kendinize inancınızı kaybetmemeli ve bu noktada doğru adımlar izlenmesine de özen göstermelisiniz. Diyet yaparken motivasyonu derinden etkileyen yanlışları kaleme alırsak;

  1. Sık sık tartılmak! Sık sık tartılmak, motivasyonu düşüren eylemler arasında yer almaktadır. Diyet yapan kişiler kilo verilmesi veya yapılan küçük kaçamakların hemen ardından kilo alacağını düşünürler. Bu gibi durumlarda ise her gün tartı üstüne çıkmak, sizlerin herhangi bir ilerleyiş kaydedemediği günlerde ciddi problem yaşatır. Unutmamalısınız ki, bir günde sağlıklı 1-2 kilo arası vermek mümkün değildir!
  2. Başarısızlıkta hemen pes etme hissi! Kilo vermek uzun bir süreç ve sabır gerektirmesinden dolayı, diyete başladıktan sonra ki ilk haftalarda kilo kaybı veya benzeri durumların yaşanması muhtemeldir. Bu gibi durumlarda ise diyeti bırakmadan, azimle vereceğiniz kiloları düşünün ve diyet kararınızdan vazgeçmeyin!
  3. Kendinize hedefler koyun! Birçok insan, diyete başladıktan hemen sonra hızlı sonuç almayı amaçlamaktadır. Ayda 10 kilo verme amacıyla yola çıkan bir kişi, diyeti bırakmaya sebep olabilir. Bu da motivasyonu ciddi anlamda bozmaktadır.Hızlı kilo verme durumları çok sağlıksızdır ve halk arasında “şok diyeti” olarak bilinir.
  4. Bu da kastan kilo vermenize ve yağların vücutta kalmasına neden olmaktadır.
  5. Kendine güvensizlik! Birkaç kez diyet yapmanıza rağmen hala kesin sonuçlar alamıyorsanız, bu gibi durumlarda alternatif yerlere yönelmelisiniz. Her konuda diyet yapmaya başlanması açısından kendinize güven çok önemlidir. Sabır, azim ve istikrar ile beraber başarıya ulaşmak da kaçınılmaz olacaktır.
  6. Sürekli diyet hakkında konuşmayın! Sürekli diyet hakkında konuşmak, sizlerin kendinizi tahrik etmesine sebep olabilir. Bu yüzden kişilerin sizler üstünde baskı kurmasına engel olmalı, aynı zamanda bu konu ile sürekli konuşmamalısınız! Bırakın, kişiler sizleri sadece “sağlıklı besleniyor” olarak bilsin. Zamanla aldığınız sonuçlar ile beraber onları şaşırtacak ve sizlerin güvenini kırmasına da engel olabileceksiniz.

 


Diyet Yaparken Motivasyonu Düşüren 5 Yanlış - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Siyah Noktalardan Patates Maskesi İle Kurtulun! Pizza Yiyerek Zayıflamak İster Misiniz? 2017 Yılı Abiye Modası Evde Yapılabilecek Doğal Cilt Maskeleri Diyet Yaparken Motivasyonu Düşüren 5 Yanlış Mezuniyet Balosu Elbise Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

TARZ - Tüm Hakları Saklıdır