Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Doğal Makyaj Önerileri

Ana Sayfa » GÜZELLİK » Doğal Makyaj Önerileri
Doğal Makyaj Önerileri

Makyaj yapmak her kadın için olmazsa olmaz bir gereksinimdir. Günlük ya da herhangi bir yere gidilirken yapılan makyajlar ayrı ayrı değerde ve tipte olup ayrı özenler isteyen durumlardır. Makyaj yapmak kadını iyi hissettiren bir durumdur.Her kadın kendini güzel hissetmek ve karakterini ortaya koyma anlamında makyaj yapmak ister. Ancak her şeyde olduğu gibi makyajda da doz çok önemlidir. Çok makyaj yapmak çok güzel görünüyorum demek değildir. Makyajda esas nokta canlı ve bakımlı görünmektir. Bu noktada doğal makyaj konusunda püf noktaları üzerinde durmanın gereksinimi vardır. Doğallıkta en önemli nokta cildin temizliğidir.Cilt bakımı da doğal yöntemlerin önemi de yadsınamaz. Makyaj yapılsın ya da yapılmasın cilt mutlaka uygun jelle temizlenmelidir. Sonrasında gece ya da gündüz kremi ile cildin nemini tekrar kazanması için kullanım yapılmalıdır.

Adım Adım Doğal Makyaj

Doğal Makyaj yapımında temiz olan cilde ilk önce nemlendirici sürülmelidir. Cildin nemlendirici ile teması için beklemek gerekir aksi takdirde makyaj kusar. Kaşlar bir makyajda önemli bir detaydır. Eğer kaşlarda boşluklar varsa kalem yardımıyla bunlar doldurulmalıdır. Güzel bakışlar eşittir kaşlardır. Artık ince alınmış kaşların hiçbir şekilde modası yoktur. Doğal makyajda fondöten kullanımı yerine bb kremler daha çok tercih edilmelidir. Günlük hayatta fondöten kullanımı pek tavsiye edilmeyen bir durumdur. Eğer ciltle problem olup kullanılması şartsa su bazlı olanlarının tercih edilmesi gereklidir. Kullanılan fondöten ya da kremin cilt rengine uygunluğu doğal makyajda aranan bir özelliktir. Ne çok koyu ne çok açık bir seçim yapılmalıdır. Doğal makyajda gözde sadece rimel yeterlidir. Göz farına gerek yoktur. Allık seçiminde de doğal şeftali tonları en uygunudur. Dudaklarda uçuk pembe ya da şeftali tonları doğal bir makyajın olmazsa olmazıdır.

Hafif Göz Makyajı Uygulaması

Doğal bir makyajda yüzün en önemli bölümü olan göz makyajından başlanmalıdır. Doğal makyajda genelde göz makyajında far tavsiye edilmez ancak sürülmek isteniyorsa nude renkler tercih edilmelidir. Göz makyajında en önemli nokta rimeldir. 1 ya da 2 kez uygulanan maskara ile makyaj tamamlanmış olur.

Doğal ya da özel günler için yapılan makyajda önemli olan nokta cilt temizliği ve kullanılan kozmetik malzemeleridir. Bu malzemeler piyasada çeşitli marka ve fiyatlarda yer almaktadır. Cildin zarar görmemesi adına kaliteli ürünlerin tercih edilip kullanması doğru olan yaklaşımdır. Fiyatı ucuz bilinmeyen bir markanın ciltle temasında rahatsız edici cilt bozukluklarına kadar gidebilecek problemlerin doğmasına sebebiyet verebilir.

 

 


Doğal Makyaj Önerileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Siyah Noktalardan Patates Maskesi İle Kurtulun! Pizza Yiyerek Zayıflamak İster Misiniz? 2017 Yılı Abiye Modası Evde Yapılabilecek Doğal Cilt Maskeleri Diyet Yaparken Motivasyonu Düşüren 5 Yanlış Mezuniyet Balosu Elbise Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

TARZ - Tüm Hakları Saklıdır