Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Saç Bakımının Püf Noktaları

Ana Sayfa » GÜZELLİK » Saç Bakımının Püf Noktaları
Saç Bakımının Püf Noktaları

Saçlar bayanlar için süs ve görüntüde en önemli unsurlardan biridir. Bir saçta aranılan özellik canlı bakımlı ve dolgun görünmesidir. Bütün bu özelliklerin bir arada olması için de elbette ki saç bakımı konusundan hassas davranılması esas olan noktadır. Saç bakımı konusu her kadın için farklı detaylarla gizlidir. Bazıları evde kendi kendilerine yöntemler uygular, bazıları kuaförlerde bakımını yaptırır, bazıları da kozmetik mağazalarındaki saç bakım ürünlerini tercih eder. Hepsinde ortak nokta bakımlı ve güzel görünmektir. Saçlar özellikle yaz aylarında güneş ve deniz suyundan birtakım yıpranmalar kırılmalar şeklinde bakıma ihtiyacı olduğunun sinyalini verir. Bu durumlarda düzenli bir bakım şart koşulan noktadır. Kremler, maskeler ya da bütün bunlardan uzak durmayı tercih edenler için doğal maskelerle çözümler aranmalıdır.

Saçlar her gün yıkanmamalıdır. Sık yıkanan saçlar kırılır ve yıpranır. Gün aşırı yıkama en uygun olanıdır. Saçta da doğal bir denge vardır ve bu dengenin bozulmaması adına bu seçenek uygundur. Saçlarda oluşan kırıkların düzenli kesimi de saç bakımında önemli olan bir diğer noktadır.

Yaz Aylarında Saç Bakımı

Güzellik unsuru kadın erkek herkes için önemli bir kavram olmakla beraber bir kadında güzellik eşittir bakımlı olmaktır. Güzelliği tamamlayan saçlarda aynı hassasiyet gösterilmelidir. Saçlar özellikle yaz mevsiminde güneş, deniz ve havuzdan çok fazla yıpranır. Güneş ışınları direkt temas söz konusu olduğundan saçta nem azalması oluşur bu da cansızlık belirtisi olarak geri dönüş yapar. Cansız ve mat bir saç için bir an evvel çözüm alternatifleri üzerinde durulması esastır. Yaz aylarında saç bakımlarında argan yağı ile bakım saçın yenilenmesinde etkilidir. Saç kaybettiği canlılığı ve parlaklığı tekrar elde etmek için dışarıdan müdahalelerle tekrar sağlıklı görünmesi sağlanabilir.

Saç Kurutulurken Saça Verilen Zararlar

Saçlar kurutulurken ya da devamlı fön çektirmek durumları saçlara zarar veren durumlardandır. Oysa saçlar bu işlemlerle kırılıp yıpranmaktadır. Saçların kurutulmasına saçlar çok ıslakken başlanmamalıdır. Ne kadar çok saç ısı alırsa o kadar yıpranır. Öncelikle havlu ile nemini alıp kurutma işinin sonraya bırakılması doğru olandır. Saçlar fırçaya sarılarak asla kurutulmamalıdır. Metal fırçalar kullanılmamalıdır. Acele durumu söz konusu olsa bile kesinlik sıcaklık ayarı yükseltilmemelidir. Saçlar kurutulurken makine yukarı doğru tutulmalıdır. Sıcakla kurutma ve şekillendirme işleminden sonra makinede soğuk tarafa geçerek saçlara rötuş yapılmalıdır.

 

 


Saç Bakımının Püf Noktaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Siyah Noktalardan Patates Maskesi İle Kurtulun! Pizza Yiyerek Zayıflamak İster Misiniz? 2017 Yılı Abiye Modası Evde Yapılabilecek Doğal Cilt Maskeleri Diyet Yaparken Motivasyonu Düşüren 5 Yanlış Mezuniyet Balosu Elbise Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

TARZ - Tüm Hakları Saklıdır