Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Strese Bağlı Yemeyi Önlemek İçin Öneriler

Ana Sayfa » DİYET » Strese Bağlı Yemeyi Önlemek İçin Öneriler
Strese Bağlı Yemeyi Önlemek İçin Öneriler

Stresin, yemek yeme arzusunu daha fazla tetiklediği bilim adamları tarafından açıklanmış bir durumdur. Bu tarz dönemlerde kişiler yeme ile başa çıkmak açısından alternatif yollar geliştirmelidir. Biz de sizlere bu noktada bazı tavsiyeler sunacak, bu sayede var olan fazla kiloların önüne geçme konusunda altın bir fırsatı değerlendirme şanslarını ileteceğiz. Stresli anlarda dengeyi koruyamamak, sağlık ve moral açısından önemli sonuçlar ile yüzleşmemizi sağlayabilir. Şimdi strese dayalı olarak yemekle başa çıkma yöntemleri için kendimize bazı sorular sormalıyız;

  • Stresli veya duygusal durumdayken, dengenizi korumak için nasıl yollar izlersiniz?
  • Stresli zamanlarda yemek yemeyi mi seviyorsunuz? Yoksa yemekten içmekten kesilir misiniz?
  • Stresli anlarda oturur musunuz? Yoksa meseleyi kafanızdan atmak adına egzersiz mi yaparsınız?

Duyguların sizleri ele geçirmesini istemiyorsanız, şimdi sizlere bu noktada izlenmesi gereken yöntemlerden bahsedeceğiz;

  1. Liste yapın! Yapılacaklar listesi hazırlayarak istenen görevleri aradan çıkartabilirsiniz. Bu sayede sorumluluk almak, sizlerin kendinizi daha iyi hissetme konusunda yardımcı olacak bir diğer etkendir. Yaptığınız listede yer alan tüm görevleri tamamlayın ve kafanızı alternatif şeyler ile meşgul tutun.
  2. Öğünlerinizi planlayın! Öğünleri önceden planlamak demek, daha fazla yemenize engel olacaktır. Aynı zamanda abur cubur atıştırmalıklardan uzak durmanızı sağlar.
  3. Eğlenceli aktiviteler belirleyin! Yoga kursu, spor salonuna kayıt olmak, bir dövüş dersi almak gibi birçok eğlenceli etkinliğe yönelmek hem kendinizi geliştirmeniz, hem fit görünmeniz, hem de strese bağlı yeme hissini dışarı atmanıza yardımcı olacaktır.
  4. Yürüyüşe zaman ayırın! Evde veya ofiste olsanız dahi düzenli yürüyüş molaları oluşturun. Bu sayede zihninizi temizleme konusunda doğru adımlar atmak söz konusu olacaktır.
  5. Arkadaşlarınızla ve ailenizle zaman geçirin! Stresli anlarda sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek, bu açlığı karşılamanıza yardımcı olur. Bu sebeple çok daha iyi bir yöntem olarak öne çıkan arkadaş & aile ile vakit geçirmek, bu alanda istenilen desteğe ulaşmanızı da sağlayabilir.

 

 


Strese Bağlı Yemeyi Önlemek İçin Öneriler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Siyah Noktalardan Patates Maskesi İle Kurtulun! Pizza Yiyerek Zayıflamak İster Misiniz? 2017 Yılı Abiye Modası Evde Yapılabilecek Doğal Cilt Maskeleri Diyet Yaparken Motivasyonu Düşüren 5 Yanlış Mezuniyet Balosu Elbise Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

TARZ - Tüm Hakları Saklıdır